Blažkov s rodiči (7.-9.5.2010)

Jaký byl víkend skautů s rodiči  7.-9. května 2010

Když vám děti začnou odrůstat téměř z batolecích let, dlouho neváhejte a pošlete je do 70.oddílu Junáka – tedy jasněji řečeno do evangelického skautu se základnou na Pellicově ulici.  Odměnou vám hned příští rok bude  nejen letní čas v Brně bez dětí, ale  i každoroční Blažkov pro rodiče. Co vás tedy čeká ? Přijedete na naše oblíbené středisko a mezi prvními instrukcemi zazní :  „Nepřejeme si , aby rodiče během víkendu vstupovali do kuchyně.” No, uznejte sami !  Není krásně na světě?   Slibujeme, že dodržíme, ale nedá se to. Hned při první páteční seznamovací hře ve smyslu PEXESA, kterou mimochodem někteří  z nás těžce chápali,  se  z kuchyně vine  tak  neuvěřitelná vůně, že nakukujeme a to co vidíme předčí naše očekávání. Skauti pečou domácí chléb. A když už zůstaneme u tohoto dosti významného  bodu celého pobytu,  nemůžeme nezmínit alespoň dva jedince – Muchu a Škeblu, které jsme skoro za celý pobyt neviděli. Výsledkem toho ale byly v sobotu na talíři domácí lívance a v neděli – čekali byste  knedlo vepřo zelo?  Knedlíky nám nakládá pětiletý klouček a nám náramně chutná.

Skauti jsou zaskočeni předchozím vytrvalým deštivým počasím a  chtějí nás ušetřit  (možná bychom  to  ani nepřežili).  Ruší tedy připravenou hru v lese a přichází – prý mírná –  alternativa pod střechou v jídelně.  Hra Kufr jak si ji můžete z minulých let vybavit z  televizních  obrazovek.  Ale tady musíme říci, že    sice  v mnohém už jsme  nepoužitelní rodiče , tak zde jsme se vyznamenali.  Za vydatné pomoci našich nejmenších ratolestí jsme bravurně předvedli pantomimu přísloví   „Mrtvý  prd  ví “, píseň „Včelka Mája“,  předvést beze slov Jana Tleskače, polojasno, kopání latríny na táboře, sekvoj, bílou orchidej, sborové shromáždění či zlaté české ručičky – to jsme si  skutečně užili  

DSC_0984
DSC_0667

A den plynul v dalších blaženostech, neboť  když nás skauti propustili na zdravotní vycházku do Strážku a tam nás čekala sklenice se zlatou tekutinou, tak jsme jim byli dosti vděčni. Nehledě na to, že v této době bylo pečlivě dohlíženo na naše děti, které se vůbec nenudily a při našem návratu jsme mohli zkontrolovat míru nově nasekaného  a narovnaného dřeva.  Setkání tří generací se neslo v sobotním večeru až do pozdního rána. Kvůli našim dětem neuvádíme čas. Ale když zasedne  za “kozí dech”  Ondřej Maňák a s ním začne hrát několik kytar a bubnů, tak dokud se zpívá, ještě se neumřelo ( a dlouho přes půlnoc neumře).

Co vlastně tvoří vzácnost těchto chvil ? Naše setkávání se, společná píseň, úsměv, rozhovory, víra? Totéž jsme prožili i v nedělním ranním shromáždění. Podobenství O dvou synech Matouš 21- 28-31 a Dva haléřky Lukáš 21 1-4 nám byla nejdřív názorně zahrána. Pak Janka přečetla výklad od holandského theologa Nico ter Linden… Zdálo se, že už víc ani není třeba – to když se ohlásil Zip, že k tomu má ještě svoje krátké poznámky. Jenže ten jeho příspěvek byl chytrý a zároveň srozumitelný pro děti. A nejen srozumitelný, ale i oslovující. To jsme zjistili až doma z rozhovoru s naším 12-letým synem. Spojit ty tři věci dohromady, to často nedokážou ani zkušení faráři. Zip to s boží pomocí zvládnul skvěle.

Že je evangelický skaut otevřený pro všechny lidi, to dotvrzovala přítomnost nových tváří a možnost navázání nových přátelství. Při společném posezení nám Divoch, který měl celou tuto akci na starosti, dal možnost nahlédnout, čeho všeho je potřeba při vedení jednoho z největšího skautského oddílu v Brně. Je toho vskutku mnoho. A toho si my rodiče opravdu vážíme.

Osvaldovi.

Další fotky z Blažkova jsou zde

DSCF5765

DSCF5875

DSC 0875

DSC 0990

 

Pozvánka

Milí rodiče, členové a přátelé oddílu,

dovolte, abych Vás touto cestou pozval na již tradiční akci 70.oddílu – rodinný Blažkov, která se bude opět konat v letním středisku ČCE Blažkov. Přijeďte se navzájem poznat s ostatními skautskými rodiči, kamarády Vašich dětí či vedoucími! Zapojte se do programu a soutěží pro rodiče s dětmi nebo si přijeďte popovídat, vyjít na procházku, zazpívat u ohně a hlavně trochu odpočinout!

Kam: Středisko Blažkov leží na Vysočině, mezi vesnicemi Dolní Rozsíčka-Strážek-Blažkov, ubytování je v chatičkách. Ve středisku jsou suché toalety. Čekat na nás bude chutná strava. Pro zájemce přikládám i GPS souřadnice: Loc: 49°27’41.056″N, 16°12’18.46″E.

Termín: Akce proběhne v termínu 7.-.9.5.2010 Samozřejmě je i možné přijet jen na část této akce. Toto rozhodnutí prosím oznamte předem.

Cena: Cena akce bude pro přihlášené 300 Kč (pro pozdě přihlášené 350 Kč – od 3. do 6.5.2010, pro nepřihlášené 400 Kč) + doprava (pro ty co pojedou vlakem cca 80 Kč) Uvedená cena platí pro celý pobyt a zahrnuje ubytování, jídlo, spotřebu energií a dopravu materiálu. Náklady spojené s programem budeme hradit z peněz oddílových.

Cesta: Do areálu můžete přijíždět od pátku od 19:00. Do 20:00 bude prostor pro postupné přijíždění a ubytování či prohlídku areálu. Cca ve 20:00 začne společný program. Vzhledem k tomu, že v pátek bude každý přijíždět tak, jak se mu to bude hodit, tak si večeři každý zajistěte sami. Na místě bude uvařený čaj a káva. Kdo nepojede autem, může využít společné cesty vlakem.

Autem: Pokud pojedete autem, v obci Dolní Rozsíčka zabočte, pojedete li od Strážku na první odbočce v obci doleva, pojedete-li od Rožínky, na poslední odbočce v obci doprava. Popisovaná odbočka je naproti telefonní budky. Asfaltová silnice brzy končí a pokračujete několik set metrů po polňačce.

Vlakem: Pro cestu vlakmo jsme zvolili sraz v 16:30 v rohu hlavní haly nádraží. Vlak odjíždí 16:55, v Rožné je 18:14 ze které nás bude čekat ještě cca 6km cesty do areálu. Předpokládáme že do areálu dorazíme někdy okolo 19:30. Batohy nám z nádraží snad někdo vezme, ale jisté to není. Na srazu budu kontaktním důstojníkem já, kdybyste nestíhali a přesto chtěli jet s námi, dejte vědět Divochovi, ať vám může koupit lístek a vy jen naskočíte do vlaku!

Na kole: Pro zájemce jsme se rozhodli připravit i variantu cesty na kole. Existují dvě možnosti – absolvovat cestu celou z Brna nebo se svézt vlakem do Tišnova a tam se připojit k těm, co pojedou z Brna. Podrobné informace o cestě na kolech dostane zájemce po přihlášení na tuto alternativu.

S sebou: Vše co uznáte za vhodné, ale rozhodně nezapomeňte na spacák (případně přibalte deku), baterku, peníze, vhodné oblečení do přírody a nějaké teplejší oblečení – večer může být ještě poměrně chladno. Veškeré hudební nástroje jsou vítány. Pro skauty mimo to platí obvyklá výbava na akce včetně stezky!Nepojedeme v kroji – kroj považujeme za zbytečný, pokud bychom ho měli pouze na cestu vlakem a jinak ho nevyužili.

Konec: Konec akce je plánován cca na 13:30. Ti co pojedou vlakem, tak musí počítat s tím, že dorazí do Brna v 17:09 vlakem, který jede 15:44 z Rožné.

Těšíme se na Vás!

Za přípravný tým Lukáš Maňák – Divoch

Přihlašujte se prosím výhradně na níže uvedených kontaktech do 2.5.2010! (přihlášení považujte za platné až když Vám ho potvrdím – není nutno v případě telefonátu). Vždy uveďte počet osob, které za Vaši rodinu přijede a také prosím rozlište děti a dospělé. Níže uvedený kontakty využívejte i pro případné dotazy…

email: lukas.manak@volny.cz (preferovaný způsob, ale použijte to co Vám vyhovuje)
ICQ: 252-788-977
tel.: 731 565 614
případně mě lze vyhledat i na síti FACEBOOK

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.

Leave a Reply