Jarní prázdniny v Liberci 9. – 16.2. 2013

Sraz: 9.2. v 8:00 na parkovišti u Tesca

Návrat: 16.2. v 19:02 na hlavním nádraží, vlak R 875 Rudolf Těsnohlídek

Cesta:

Lyže, běžky či snowboardy budou odvezeny autem, ale zbytek věcí si povezeme s sebou ve vlaku (do vozíku se pravděpodobně vlezou ještě všechny lyžáky a helmy). Proto by bylo nejlepší, kdyby každý měl jen jedno zavazadlo s váhou odpovídající tomu, co unese sám. Vlak nás odveze až do Liberce, ale budeme jednou přestupovat. Od vlakového nádraží je to pak ještě3 km.

Na srazu musí každé dítě odevzdat obálku se jménem a kontaktem na rodiče. V obálce musí být:

  1. Potvrzení o bezinfekčnosti
  2. Kartičku pojištěnce nebo její kopii
  3. Sepsané dávkování léků (pokud dítě nějaké užívá)
  4. Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte (platí rok, měl by vám platit od tábora, školy                                                    v přírodě..)
  5. Potvrzení o seřízení vázání (alespoň čestné prohlášení rodičů)
  6. Děti pod 15 let musí mít průkaz s fotkou a datem narození (Např. šalinkartu, případně lze nechat vyřídit u ČD – skautské průkazy tak rychle nebudou)

Veškeré dokumenty budou ke stažení na oddílových stránkách http://www.70bo.net/

S sebou:

Lyžařské vybavení a lyžařskou helmu, kterou musí mít každý účastník, který chce chodit na sjezdovku. Samozřejmě dostatek oblečení na sjezdovku i dovnitř. Je velká pravděpodobnost, že oblečení promokne, takže počítejte i s náhradním, především kalhoty a rukavice. Jinak bude potřeba spacák, přezůvky, hygienické potřeby, stezka, skautský zápisník, psací potřeby, baterka, šátek, uzlovačka, KPZ, zpěvník, přiměřené kapesné. Bude se hodit i malý batůžek, termoska či PET láhev. Nezapomeňte na osobní léky.

Běžky:

Letos je opět možnost vyrazit i na běžkařské výlety. V plánu máme autem vyrazit vždy kousek za Liberec a tam nasadit běžky a jezdit po Jizerské magistrále – tedy jízda v hezky upravených stopách. Výlety na běžkách organizuje Kuba Marek a pokud o běžkách uvažujete (byť jen třeba na jeden den místo sjezdovek), tak se prosím ozvěte, ať s vámi počítá – kubamarek@volny.cz

Přespání na sněhu:

Tento rok bude možnost si vyzkoušet přespání na sněhu. Akce je dobrovolná a je pro děti 13+. Přespání se bude konat pouze při noční teplotě, která neklesne pod -5°C Věci důležité k přespání na  sněhu: teplý spacák, karimatka, igelit dlouhý2,5 metru, teplé oblečení.

Věci, co určitě nechat doma:

Co se týče elektroniky (mobily, mp3…) tak si je vzít můžete, ale nesmí narušovat program, jinak budou zabaveny. Každý si nese zodpovědnost za přístroje sám. Samozřejmě, když budete chtít ve volnu zavolat rodičům nebo napsat kamarádům, tak v tom žádný problém nebude.

Jídlo:

První jídlo bude až sobotní večeře, a proto si vezměte dostatek jídla a pití na cestu. Jinak se budeme stravovat klasicky jako na každé naší akci.

Kontakt:

V případě nějakých dotazů jak před jarními prázdninami, tak i během našeho pobytu kontaktujte Ondřeje Priknera – Twista na čísle 732 419 743

posudek_deti.pdf posudek_deti.pdf
informace přihláška

Leave a Reply