Zdravím z jarních prázdnin skautů a skautek. Vzhledem k tomu, že tu na základně máme internet, tak se budeme snažit každý aspoň něco málo napsat, abyste věděli co se zde děje.

První fotky si můžete prohlédnout zde

1. den

17:00

Na srazu se nás v 8:00 i přes strašlivou zimu sešlo 22 (Tiňťa, Kybla, Divoch, Mucha, Terka, Twist, Škebla, Pady, Pinokio, Klika, Jirka, Ondra, Šošoka, Ševa, Panda, Hurvínek, Adam, Šošoka, Janča, Píďa, Hádě, Sedma a Vítek). Po klasickém zmatku na srazu jsme se vydali na cestu. Bohužel však byl vzhledem k velkému mrazu problém s nějakou vyhýbkou u Ústí nad Orlicí. Nakonec jsme ale s dvouhodinovým zpožděním dorazili v pořádku až do Liberce. Tam už na nás čekal i Lembas, který přijel z Prahy a také Šťovík, kterého nabral Tiňťa v Krpoli. Na základně je zatím docela zima. Jdeme se ubytovat a za hodinu bude večeře.

21:00

Máme za sebou večeři a na základně začíná být už i docela teplo (18,7 °C a teplota stoupá). Máme za sebou večeři i první etapu celojarákové hry. Teď bude pobožnost a pak už půjdeme spát. Zítra nás už čeká první den na svahu – doufám, že tam úplně nezmrzneme.

 

2.den

8:30

Po vydatné snídani (vánočka s marmeládou a kakaem) se vydáváme na svah. Teplota na základně se poybuje mezi 18,2 – 21,8 stupni (každá místnost má svůj termostat). Venkovní teplota byla ráno cca -15°C. Doufáme, že na Ještědu to nebude horší.

14:00

Vrátili jsme se ze svahu. Lyžování bylo super! Teplota -11°C přijatelná a někteří se dokonce zlobili, že nelyžujeme celý den.

23:00

Děcka už pomalu usínají (hodinu po večerce) a konečně zde panuje klid a pohoda. Z dnešního dne snad ještě stojí za zmínku odpolední hra venku, během které jsme se společně vyblbli na sněhu. Bohužel je tak zmrzlý, že koule z něj udělat nejsou.

 

3. den

8:50

Jsme po snídani a děcka s vedením již odešli na svah. Zůstala tu akorát malá skupinka lidí, kteří nemohou lyžovat – alespoň lyžařům nachystáme oběd. Teď jsem si neuvědomil, že jsem zde zatím moc nepsal, co děláme mimo lyžování. Když jsem se díval do harmonogramu tak po lyžování zabere skoro nejvíc času jídlo a pak celojaráková hra. Letos se děcka stali na týden Olympijskými sporotvci na zimní olympiádě a čeká je několik nejen sportovních klání, kde poměří své síly. Zatím proběhly dvě etapy. Víc vám ale neřeknu, ať mají i děti doma co vyprávět:-) Ještě mě napadlo sem napsat, jaký je náš typický den:

7:15 budíček
7:30 snídaně
8:15 odchod na svah
14:00 oběd
15:30 odpolední program (jeden či dva bloky)
18:00 večeře
19:00 večerní (rádcovský program)
20:30 pobožnost a hodnocení dne
21:30 večerní klid
22:00 večerka 

12:15

Návrat běžkařů (Kybla, Sedma, Janča) z výletu – jsou promrzlí, ale prý bylo okolo Bedřichova nádherně. Určitě si však zaslouží úctu a obdiv za nasazení a odvahu v takové zimě, jaká dnes byla, vyrazit na běžky.

13:00

Přicází první sjezdaři (služba do kuchyně). Dnes byla prý největší zima – na svahu bylo dnes ráno -22°C – na lyžování se naštěstí oteplilo, takže to prej šlo, ale rozhodně největší zima za celý týden. Tímto příspěvkem se s Vámi loučím a jdu se sbalit a pojedeme se Šťovíkem domů. Doufám, že další příspěvky se zde budou objevovat i po mém odjezdu:-)

14:30

Dorazili Verča, Štěpán a Modráček.

15:00

Divoch a Šťovík se vrací do Brna, protože je od zítřka čeká učení respektive práce.

___________________________________________________________________________________________________

20:30

Užili jsem si večerní program přichystaný radcovským duem Pinokio – Sten (Jirka). Hádali jsme filmy pomocí pantomimy. Navrch přidali dvě oblíbené oddílevé hry – Sardele a Upírci.

 

4.den

08:15

Posunutý budíček – začíná Odpočinkový den.

Den začal velmi příjemně krupičnou kaší. Po snídani jsme vyrazili dobýt Ještěd (byl to odpočinek od lyžování), což se úplně nezdařilo, kvůli špatnemu počasí a značnému kverulanství dětí. Proto jsme nechali Ještěd daleko v mracích a odbočili jsme na sáňkařskou dráhu, kde proběhla etapa do celojarákové hry. Závodilo se na měřeném úseku a každý závodník obdržel vlastní bob v podobě igelitového pytle. Dráha byla záhy překřtěna na pytlovou, protože je na pytel! 😀 Nejlepší čas měl suverénně Vítek, nejmenší, ale nejrychlejší.

16:00

Promítání tématického filmu “Kokosy na sněhu” 🙂

19:00

Pady si pro nás připravila televizní soutěž Vysoká hra. Každá skupinka obdržela na začátku pomyslných 500 000 kč, které měla rozdělit mezi odpovědi na otázky ze sedmi různých okruhů. Vítězem se stala skupina, které zůstalo na konci hry na kontě nejvíce peněz. Mezi perličky patřila domněnka jedné ze skupinek, že se tuzemák vyrábí z lípy 😀

                                                                                                                                                      

5.den

6:30 – 9:07

Vstáváme 🙂

7:35

Snídáme rohlíky s marmeládou a většina vzápětí opouští základnu směr lyžařský areál Ještěd. Venku je příjemných -15°C a slunce si právě razí cestu mezi mraky. Krásné počasí vydrží celé dopoledne, takže se lyžaři vrací v dobré náladě s širokými úsměvy na zmrzlých tvářích. Mezitím naše hlavní organizátorka zimních olympijských her Škebla projevila nebývalé osobní nasazení při přípravě curlingové dráhy. Domnívajíc se, že jsou dveře zamčené a klíče má u sebe Tiňťa (což se vzápětí ukázalo jako domněnka mylná, neb klíče se vyskytovaly přímo v zámku u dveří;-D), vyskočila i s kýblem a kýblem horké a studené vody oknem ven.

14:10

Obědváme výbornou česnečku a drobně naporcovaného pangasia se zeleninou a bramborem. Odpočíváme po náročném dopoledni (a vydatném obědě ;)). Zatímco se někteří povalují ve spacácích, jiní relaxují při umývání nádobí 🙂

16:00

Začíná oblíbená olympijská disciplína – (pseudo)curling:-D I přes nepřízeň počasí se hráči nadšeně pouští do souboje o medaile a celkové umístění v CJH. Ti, co právě nehrají, nervózně postávají kolem a pomalu, ale jistě, přimrzají k bílé peřině pod nimi. Ačkoli se sešli jen ti nejlepší z nejlepších, nesmírně náročné podmínky zapříčinily, že se nikdo nebyl schopen strefit do “černého” (ve skutečnosti modrého středu:-)). Zlato tentokráte putuje do Rakouska, jehož zástupci si nejlépe poradili se všemi těžkostmi. Gratulujeme všem borcům i borkyním a přejeme jim hodně sil do dalších bojů.

18:00

Všichni si pochutnáváme na vynikající večeři aneb “Deja Vu od oběda” s rozpékanými rohlíky. Po jídle a krátké pauzičce následuje program zaměřený na celosvětové setkání skautů (jamboree). Interaktivní formou si všichni zúčastnění rozšířili své povědomí o této významné skautské události a shlédli “home made” video z loňského jamboree ve Švédsku. Služba po programu odchází zvelebovat kuchyň a vrhá se do tohoto nelehkého úkolu s takovým zápalem, že místo umývání sporáku se pokusí o nemožné – vydrhnout pláty kamen:-) Po krátké pobožnosti se skauti a skautky odebírají na kutě a vedení se schází na pravidelné večerní radě.

 

Za dnešní úžasně zábavný zápis můžete poděkovat Verči, Škeble, Janči, Pídě a svou troškou do mlýna přispěl i Jirka 😀

                                                                                                                                            

Původní informace:

Informace k jarním prázdninám jsou již v oběhu (všichni rodičové a rádci je mají na mailu). Připomínám jen, že na tuto akci je potřeba se dopředu přihlašovat přímo mě (ideálně na mail). 

Zatím jsou přihlášeni tito lidé: Ondra, Pady, Šošoka, Klika, Štěpán, Hurvínek, Adam, Jirka, Vítek, Pinokio, Píďa, Lembas, Ševa, Sedma, Panda, Janča, Hádě

Z vedení se můžete těsit na: Twista, Muchu, Modráčka, Škeblu, Tiňťu, Kyblu, Divocha, Verču a Štovíka (poslední 3 tam budou jen na část)

Pozor – nakonec s námi pojede Modráček a tudíž bereme jakékoli snowboardisty (chtěli jsme pouze ty, kteří to už umí)

Peníze se budou vybírat až na srazu.

Pro více informací se nebojte ozvat.

 

P.S: Pokud chcete jet, a nejste na seznamu těch co jedou, tak stačí vložit komentář pod tento článek, že jedete 🙂

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.

5 komentářů u „Jaráky v Liberci 4. – 11.2.2012 (s+s) – zápis

  • Taky doufám, že vás mráz neskolí a nestanou se z vás rampouchy – byla by to škoda. Jednu výhodu to však má – nebudete mít mokré oblečení :-).
    Zdravím všechny účastníky

  • Zdravíme všechny skauty-lyžaře. Štěpán se již těší, zachvíli vyrazí za povinostmi do divadla a zítra s Verčou hurá směr Liberec. Krásně si to užijte. René

  • Ahojte! Trpělivě očekávám další informace, ale žádné nevidím… Doufám že je vše v pořádku.

  • Vidím, že fotky už sou na světě! Obzvlášť ty z programu, co měla Pady vypadaj dobře.-) Škoda, že jsem musel odjet!

Leave a Reply