Přespávačka a skautská neděle

Přiblížila se nám další skautská akce, a to přespávání v klubovně a skautská neděle. Přespávání v klubovně se týká pouze skautů a skautek, skautská neděle pak všech, velkých i malých. Začneme v sobotu 27.11. ve 14:00 v klubovně, končit budeme v neděli 28.11. mezi 12:30 až 14:30 (dle epidemiologické situace) u Červeného kostela.

S sebou na akci je třeba mít: sobotní večeři, buchtu na nedělní snídani, sladké a slané pochutiny na sobotní posezení, spacák, karimatku, pohodlné a teplé oblečení na ven, na spaní, skautský kroj, dle možnosti mobilní telefon.

Na skautskou neděli jste všichni srdečně zváni, bohoslužby začínají v 10:00 v Červeném kostele na Komenského náměstí.

Letos je v rámci skautské neděle pořádán i dobročinný jarmark, z jehož výtěžku bude přispěno na Diakonii ČCE. Jsou vítány jakékoli domácí výrobky, marmelády, sirupy, zavařeniny, atd., kterými byste rádi na jarmark přispěli. Tyto výrobky je třeba přinést na Zelenou faru na Opletalově 6, zabalené a s navrženou prodejní cenou, nejpozději do soboty 27.11.

Tradičně se i letos bude možné zúčastnit společného oběda, i když v netradiční formě. Není vhodné z hygienických důvodů uspořádat společný oběd v uzavřených prostorách na Zelené faře, proto bude jídlo vydáváno u kostela a konzumováno před kostelem na čerstvém vzduchu. Cena jednoho oběda je 65 korun, přihlašujte se prosím zde, nejpozději do 24.11.

Doneslo se nám z více stran, že by byl zájem o povídání o našem oddíle, jak fungujeme, kdo všechno ho vede a co dál chystáme. Rádi bychom tomuto impulsu vyhověli ve formě krátké promluvy o našem oddíle a následně rozhovoru, kde se budete moci vyptat na to, co vás zajímá. Tato debata by proběhla v Červeném kostele po obědě. Kdo by měl zájem se účastnit, dejte nám prosím vědět prostřednictvím tohoto formuláře.

Program skautské neděle
10:00 – zahájení bohoslužeb
11:00 – konec bohoslužeb, zahájení jarmarku
12:30 – oběd

13:30 – povídání o oddíle

Kontakt: Barbora Popelářová (popelarova.barca@seznam.cz, 608 070 630)

Letáček o skautské neděli