Dobrý den,

 

jak jistě víte, tak letos nás čeká malá změna a namísto třítýdenního tábora nás čeká 14 dní táboření společně se světluškami a vlčaty. Nicméně abychom dodrželi délku našeho tábora, tak před tábor zařazujeme tábor putovní – puťák.

Termín:

 

18.7. – 23.7. – puťák (končí přímo v tábořišti)

23.7. – 6.8. – tábor

 

Sraz:

v pondělí 18.7 v 7:20 v klubovně 

 

Cena:

 

Puťák – 900 Kč

Tábor – 2600 Kč

Informace o platbě obdržíte na email, který uvedete jako kontaktní v přihlášce.

 

Přihlašování: (přihlašujte se do 30.6.2016)

 

pomocí tohoto formuláře: https://docs.google.com/forms/d/1JBC2FjUAYatgre_WxPJt5vrcvW12-3sapYg5B5NdWLg/viewform

 

Náročnost puťáku:

 

Přestože jsme se dlouho rozhodovali, jestli na puťák nestanovit nějakou věkovou hranici, tak jsme se nakonec rozhodli, že to neuděláme, jelikož věk opravdu neprokazuje schopnosti daného jedince. Mnohem důležitější je, jak je člověk šikovný, co už v životě zažil (jestli například už na nějakém puťáku byl) a co vydrží. Proto rozhodnutí, jestli dítě na puťák pošlete, necháváme na vás, ale mějte prosím na paměti, že každý odpadlík, který nebude stačit ostatním, nám velmi komplikuje situaci. Dále počítejte s tím, že každý účastník puťáku musí zvládnout ujít se zátěží denně přibližně 20 km a to i za nepříznivého počasí. To vše s batohem na zádech (dle zkušenosti okolo 15 kg – samotný batoh, karimatka, spacák, oblečení + boty, jídlo, část stanu, voda, nějaké nádobí, atd.).

 

 

Jak dopravit zbytek věcí na tábor:

 

Samozřejmě není reálné, aby si každý nesl dostatek věcí i na zbytek tábora. Tyto věci zabalte do jednoho zavazadla a doneste je na sraz (viz info k táboru). Ideálně zavazadlo opatřete štítkem se jménem.

Povinná výbava:

 

Chtěl bych upozornit, že tuto výbavu budeme kontrolovat – kdo ji nebude mít, tak bude poslán domů

 

Batoh – 50 a více litrů*, 2 stejně velké láhve na vodu (minimálně 1,5 litru každá z nich), nepromokavá bunda či pláštěnka (hodí se oboje), minimálně dvoje boty (z toho jedny pevné), pokrývka hlavy, osobní léky, zdravotní dokumentace (bude shodná jako ta na tábor), doklad s fotografií prokazující, že dítě má méně než 15/je student

 

*Menší batoh je opravdu na putování nedostačující. Krom věcí, které si dítě nabalí do batohu doma, se do něj musí vejít ještě část stanu, jídlo (vždy tak na 2 dny), voda a další drobnosti, které si nabalíme až v klubovně. Samozřejmě existují výjimky – například někteří ve vedení máme spacák, který zabere cca 1/3 klasického spacáku – pak je možné (avšak po předchozí domluvě se mnou, vzít si batoh menší).

 

Doporučená výbava:

 

Samozřejmě se jedná o věci, které jsou taky potřeba, ale dá se to bez nich přežít – pamatujte na to, že co se nabalí, to se nese

 

Baterka, nůž, šátek, plavky*, dostatek dalšího oblečení, hygienické potřeby, ručník. Nezapomeňte na různé tyčinky nebo oplatky na doplnění energie.

 

*Během puťáku bude několik možností ke koupání.

 

Výbava do družiny:

 

Stan (ten bude v klubovně), nádoby na vaření, plynové bomby a vařiče vyřešíme po přihlašování. Podle toho kolik nás pojede, se rozdělíme do skupin, ve kterých si budeme vařit.

 

Peníze pro vlastí potřebu:

 

Vzhledem k tomu, že vaše ratolesti jsou již dost velké na to, aby se učili hospodařit, tak krom toho, že si budou z vybraných peněz sami nakupovat jídlo do skupin  a naučí se tak trochu plánovat si útratu na delší dobu, než jeden nákup, tak budou potřebovat nějaké peníze i na vlastní útratu, jelikož některé věci nebudeme ze společného hradit. Jedná se především o suvenýry a pohledy, zmrzlinu či jiné pochutiny a také sprchování v kempu.

 

Doporučuji alespoň 100 Kč – na sprchu budou potřeba drobné (20Kč/3 minuty), rozhodnutí, kolik peněz dáte, dětem necháme na vás.

 

 

Kontakt:

 

Jáchym Sláma (Ševa)

Email: j.slaama@gmail.com

Telefon: 608 677 408 (pokud to nebude nutné, používejte na vaše dotazy email)

 

Leave a Reply