V neděli 15.4.2012 proběhl další ročník tradiční akce skautská neděle. Celá akce se chystala mnoho týdnů dopředu a poděkování patří především těmto lidem:

  • Strejdovi za organizaci bohoslužby, komunikaci s ČK (především Jirkou Gruberem) a také za komunikaci s Tomášem Najbrtem
  • Jirkovi Gruberovi za výborné kázání
  • Divochovi za organizaci oběda i pomocných prací na zelené faře
  • Púovi, Klárce a Adamovi za program pro nejmenší.
  • Twistovi za domluvení Tomáše Najbrta
  • Jance za domluvení Číči
  • Červenému kostelu za umožnění konání celé akce
  • Všem co pomohli na místě: Martinovi, Radce, Škeble, Modráčkovi, Pinokiovi, Klikovi, Jirkovi, Syslovi, Hurvínkovi, Terce, Vendy, Pady, Štěpánovi, Liškovi (co jsou napsaní výše a snad jsem taky nikoho nevynechal)

 

Dále bych rád sepsal takový stručný průběh toho, co se dělo:

Samotná skautská neděle ve své podstatě začala již v sobotu večer, kdy sen po 20:00 hodině vrátila oddílová rada skautů a skautek ze svého víkendu o den dřív, aby uvařila zítřejší oběd. Vzhledem k tomu, že jsme byli dost unavení, tak se někteří potřebovali stavit doma a zbytek vyrazil do klubovny pro nekteré další potřebné nádobí. Ve 21:00 se začalo ve složení Terka, Škebla a Divoch vařit. Čekalo nás spousta masa, cibule, mrkve, celeru, rajčat a taky piva (celý guláš se vařil pouze v pivu). Ve 22:40 jsme již měli pokrájenou zeleninu a vše připravené tak, abychom už jen vařili. Tou dobou nás v prostorách fary pracovalo již 8 (přišli ještě Pady, Klika, Sysel, Pinokio a Jirka). O skoro hodinu později už bylo potřeba guláš jen hlídat, aby se nepřipálil a pozvolna ho vařit. Protože jsme však věděli, že to bude dlouho trvat, tak jsme byli domluveni, že přespíme na faře. Poslední šel spát Divoch, který Guláš po půl třetí odstavil a před třetí ulehnul ke spánku.

V 7:30 vstáváme, začínáme uklízet a chystat se na nacvičování zpívání, které začne v 8:00. To proběhlo po menších zmatcích, kdy se všichni srocovali na faře, místo v kostele, v pořádku. V 10:00 začal kostel, kde bych chtěl poděkovat za velmi povedené kázání Jiřího Grubera, který každý po kostele hodnotil velmi kladně (dokonce jsem zaslechl i výrok – to bylo po dlouhé době, co jsem celou dobu vnímal). Taktéž bych chtěl pochválit všechny zpěváky a doprovod, kterým se to taky moc povedlo. Následovala tradiční pokostelová káva a oběd. Vydáno bylo cca 80 porcí guláše a kdyby ho bylo ještě o trochu víc, tak by se nikdo nezlobil. Kolem 13:00 odešli děti s Adamem, Púem a Klárkou na Špilas a těm co zůstali na odpolední program zbyla hodinka času na příjemné poklábosení u buchet, čaje a kávy. Ve 14:00 začalo příjemné povídání Číči na téma 100 let českého skautingu. Po jeho prezentaci padlo několik podnětných dotazů, které jsme bohužel museli ukončit, jelikož následoval výborný koncert Staré i nové písně od Tomáše Najbrta na který dorazilo 62 posluchačů. V průběhu koncertu zahrál na celou řadu historických hudebních nástrojů, které nám samozřejmě také představil, protože jsme je mnohdy viděli poprvé v životě. Celá akce skončila zhruba v 18:00, kdy už byla fara opět uklizena a domů mířili i hlavní organizátoři (Janka, Strejda a Divoch). Doufám, že další rok se nám skautská neděle povede stejně jako ta letošní.

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.

Leave a Reply