Bouzov92 40
Trocha historie neuškodí.
Teď, když se blíží tábory, si staří pamětníci (a že už jich moc není) určitě rádi vzpomenou na druhý tábor našeho oddílu, který se konal v srpnu 1992 mezi obcemi Bouzov a Javoříčko. Pokud nepatříte k přímým pamětníkům (což asi ne), budiž vám to pro zajímavost, že už před 12 lety (jo jo, už je to 12 let) jsme čile skautovali.

Našel jsem si starou kroniku a trochu si to probral. S její pomocí se mi podařilo identifikovat těch pár lidí, který jsem si nepamatoval. A musel jsem taky přidat fotky který v kronice byly a opravit jednu hrubou chybu: Mezi fotky z tábora se mi zatoulala i jedna z Blažkova. Tak už tam není, zato je tam plno “novejch” foteček, ne jen ty na kterejch je pořád jen Šťovík 🙂

Fotečky: tady

Vzpomínáte na úžasné rybízové plantáže cestou z koupaliště?
A jak jsme na koupaliště jeli rozpálenou V3Skou?
Jak jsme chytali polochcíplé raky na návštěvě u olomoučáků?
Říká vám něco Pigi-čaj?
Báli jste se chodit na latrínu k jezírku?
Jezdili jste také do Bouzova s vozíkem do obchodu?
Vozili jste pomeje do Javoříčka?
Zúčastnili jste se nočního výsadku, ze kterého některé členy dovážela policie?
Pamatujete na občas i fungující vodovod až do kuchyně?
Báli jste se za úplňku na stezce odvahy?
Pamatujete na závěrečný táborák a vojáky, co tam byli po nás?

Pokud jste alespoň z 50% odpověděli ano, patříte k dobrým pamětníkům!

Pokud jste odpověděli Ano alespoň jednou, patříte k pamětníkům bez paměti :o)

 

Takto jsme byli rozdělení do družinek v CTH:
Češi: Skukum, Méďa, Ivoš, Šťovík, Bizon, Práče, Rákosníček
Slezané: Grizly, Mauglí, Kiwi, Zip, Ben, Ježek, Smíšek
Moraváci: Čiča, Honzek, Petr, Martin, Pískle, Šedák, Mustang, Dale
Nepamatuju si už, o čem CTH byla, ani z kroniky se mi to nepodařilo moc vyčíst. Vlastně je to ale úplně jedno, hlavně že byla skvělá nálada a pobavili jsme se. Tábor to byl úplně suprovej (možná to bylo proto, že to byl můj první tábor).

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.

5 komentářů u „Tábor Bouzov 1992

  • Když bude zájem a bude se mi chtít, můžu udělat “další sondu do historie” – třeba tábory Horní Čermná 93 – 95 a nebo i “novější”.

    Jo, kdyby měl někdo třeba dobrý starý oddílový fotky tak mi je může vrazit, abych je sem vrazil. A pokud se mi nebude chtít je sem vrazit, tak mi může jednu vrazit 🙂

  • Diky, Stoviku! Je to skvely. Zajem urcite bude :). Mozna .. mozna, jestli bych Te mohl poprosit .. nechtel bys sepsat Historii oddilu sem na stranky? Ze by se ta stranka vratila z dovolene.. 🙂

    Kybla

  • Vzal jsem si starou kroniku a přidal z ní pár dalších fotek z tohoto tábora a taky jsem s její pomocí identifikoval těch pár lidí co jsem sám nepoznal.

  • Ahoj lidi, v polovině června jsem měl možnost navštívit tábořiště na Bouzově. Dosud se tam nic nezměnilo. Satrá jídelna a kuchyně stojí jako kdyby bezezměn, vesnička Javoříčko má snad jenom o jednu hospodu více, jinak jakoby se čas zastavil. Kdo chce vidět úchavtnou přírodu a zavzpomínat, doporučuji si udělat víkendovku právě tam. Milan.

Leave a Reply