Tábor světlušek a vlčat v Brtnici 3.7. – 17.7.2021

Složení vedení tábora

Vůdce tábora: Jan Pikna (Hurvínek)
Zástupkyně vůdce tábora: Anna Salneková (Anička)
Zdravotnice: Barbora Kunderová (Píďa)
Kuchaři: Vojtěch Kundera (Ink), Alžběta Bartíková

Tábořiště

Letos pojedeme na tábořiště v Brtnici (okres Jihlava) poblíž Rychlovského rybníka, 2 km od centra obce.

Adresa tábora:
Tábor 70. brněnského oddílu Junáka
Brtnice – U Rychlovského rybníka
588 32
pošta Brtnice

Přihlášky na tábor

Přihlašujte děti pomocí tohoto odkazu: https://forms.gle/QxSNzDbEBdM8BN577
Přihlásit se je možné do pátku 11.6.2021. Pokud se nebude dítě účastnit nějaké části tábora, bude mu vrácena pouze dosud nevynaložená část výdajů tábora.
Z kapacitních důvodů je maximální počet dětí omezen na 29. Při vyšším zájmu upřednostníme ty, kteří se přihlásí dříve a ty, kteří pojedou na celou dobu.

Zdravotní dokumentace

Na tábor je nutné mít tuto předepsanou dokumentaci:

  1. posudek dětského lékaře o zdravotní způsobilosti (běžně platí 2 roky, možná jej máte platný z minulého roku)
  2. Prohlášení o bezinfekčnosti
  3. Kartičku pojišťovny (stačí čitelná kopie)
  4. Přihlášku na tábor podepsanou zákonnými zástupci
  5. Souhlas rodičů s poskytováním informací o zdravotním stavu dítěte
  6. Léky a předepsané dávkování

Dokumenty jsou k dispozici ke stažení jako příloha tohoto příspěvku (úplně vespod). Všechny tyto dokumenty (včetně podepsané přihlášky) se budou vybírat na srazu. Vložte je do euforolie, která bude označena jménem dítěte, telefonním kontaktem a příp. alergiemi dítěte. Tyto správně vyplněné dokumenty jsou nutnou podmínkou pro účast dítěte na táboře.

Platba

Cena tábora je letos ve výši 2900,- Kč.
Platba probíhá převodem na účet, platební údaje vám dojdou po odeslání přihlášky. Tábor je potřeba zaplatit do pátku 18.6. Pokud budete platit fakturou přes zaměstnavatele, tak za vás platbu už řešíme. Pro přehlednost zaškrtněte správné okénko v přihlášce.
Pokud by někdo měl problém s platbou na účet, ozvěte se Hurvínkovi na mail, dá se dohodnout platba v hotovosti na místě. Stejně tak se ozvěte, pokud do 5 dnů od podání přihlášky nedostanete e-mail s údaji o platbě.

Potřebujete-li potvrzení o platbě pro pojišťovnu, zaměstnavatele apod., je potřeba si o něj zažádat u vůdce tábora nejpozději do pátku 25.6. Potvrzení vám bude předáno na srazu nebo odesláno elektronicky. Zpětně potvrzení vystavovat nebudeme.

Sraz na tábor

Sraz na tábor je v sobotu 3.7. v 8:45 na parkovišti mezi OC Dornych (býv. Tesco) a Novou Vlněnou.Vlak odjíždí v 9:41, prosíme o dochvilnost, ať vše stihneme v klidu vyřídit.

Návrat z tábora

Návrat z tábora je v sobotu 17.7. na stejném místě, jako je sraz. Přijedeme vlakem s příjezdem v 18:14 rychlíkem R 667 Rožmberk.

Návštěvy

Návštěvy na táboře si běžně moc nepřejeme, protože většinou poznamenají chod tábora. O to více posílejte dětem dopisy a pohledy.

COVID

Bohužel nám stále nejsou stanoveny podmínky konání táborů. Vedení Junáka a ČRDM na tom intenzivně pracují, stále však nebyla nalezena shoda na jednáních s hlavní hygieničkou. Detailnější informace sdělíme, jakmile je budeme znát. Opatření budou pravděpodobně podobná jako minulý rok, nejspíš ale bude potřeba provést před táborem testy na covid. Proto si pro jistotu nechte volný jeden PCR test na konec června, možná se bude hodit.

Seznam věcí na tábor

Pokud chystáte dítě na tábor poprvé, nebo si nejste jisti výběrem oblečení a dalšími věcmi, mrkněte na stránky, zde je podrobný odškrtávací seznam věcí.

Na cestu: Jídlo a pití na celý den (první společné jídlo je sobotní večeře). Láhev s pitím musí mít alespoň 0,75 l a budeme ji používat i během tábora (na výlety apod.). Na sobě mějte pohodlné oblečení na cestu z vlaku do tábořiště (půjdeme 7 km pěšky), skautský šátek (kdo jej máte) a respirátor.

Na noc: spací pytel, oblečení na spaní, karimatku, doporučujeme také deku a případně pruh igelitu na boční stranu stanu (cca 200×80 cm).

Na den: spodní prádlo na každý den, oděv a obuv pro denní, případně noční pobyt v přírodě, počítejte s teplým, chladným i deštivým počasím. Dále pevné (trekové) boty na výlety, nezapomeňte plavky, čepici proti slunci a sluneční brýle, skautský kroj a šátek (kdo obdržel), šátek (na hry) – jiný než krojový a další věci dle vlastního uvážení. Nezapomeňte na léky, které dítě užívá a připojte předepsané dávkování! 

Jídelní potřeby: ešus (příp. miska), příbor, hrníček, utěrka (ta bude na začátku tábora vybrána a pravděpodobně zničena – stačí nějaká stará)

Hygienické potřeby: kartáček a pasta na zuby, opalovací krém, repelent, osuška a ručník, mýdlo na praní, podepsaný respirátor, který si dítě bezpečně pozná, kolíčky na prádlo, dezinfekce na ruce dle potřeby (není povinná).

Další věci: psací potřeby, dopisní papíry, blok nebo zápisník, stezka, zavírací nůž, baterka, KPZ, uzlovačka, 5 m provázku, (dřevěné) ramínko na kroj, náhradní baterky, hudební nástroj (hudebníky jakýchkoli dovedností rádi zapojíme), přiměřené kapesné (na pohledy, známky, zmrzlinu na výletě nebo další výdaje).

Jídlo: uvítáme, a děti jistě také, jakékoliv domácí trvanlivé potraviny, zejména marmelády, kompoty, kyselé okurky, … Přijímáme také nejrůznější plody vašich zahrad, ať už zeleninu, či ovoce. Pokud máte cokoliv, co byste nám mohli darovat, stačí nám to předat na srazu spolu se zavazadlem. Předem děkujeme

Zavazadla

Děti sbalte do jednoho zavazadla, které se budou brát autem. Do zavazadel dejte i spacáky, karimatky, boty apod., volně dané nebo z venku přivázané věci se špatně skládají do auta, tudíž je vidíme neradi. Zavazadlo popište, ať si ho děti poznají. Do vlaku si vezmou děti malý batůžek (poslouží i na výlety apod.).

Věci na tábor balte za přítomnosti dětí. Jednak si věci lépe poznají, druhak budou vědět, kde jakou věc najít.

Zakázané věci

Přímo zakázané věci nemáme, do táborových podmínek je však nevhodná jakákoliv elektronika. V táborovém prostředí může velmi snadno zmoknout či se jinak poškodit. Za rozbití elektroniky proto neručíme. Děti navíc tyto věci mohou používat pouze ve svém volnu, při použití mimo tento čas jim budou zabaveny. Zároveň nebude umožněno dětem elektroniku nabíjet.

Pokud chcete dítěti něco akutního vzkázat, bude k dispozici táborové číslo 606 249 621 (Hurvínek), které bude v provozu po celou dobu tábora. Stejně tak se z něj ozveme, kdyby bylo potřeba něco vyřešit. Děti více než hovor od rodičů ocení pohled z dovolené nebo dopis.

Balíčky a sladkosti

Na táboře je pro děti připraveno jídlo 5x denně a jídelníček je sestaven tak, aby byla strava co nejvíce vyvážená. Větší míra sladkostí je tedy spíše ke škodě (navíc se pak po táboře válí nejrůznější papírky a drobný odpad).

Proto vás také prosíme, abyste na tábor dětem neposílali více než jeden balíček se sladkostmi a u pochutin vždy zvážili to, zda je děti opravdu potřebují.

Kontakt

Pokud máte jakékoliv dotazy, ať už k přihlašování, platbě, balení či k průběhu tábora, kontaktujte vůdce tábora Hurvínka (Jan Pikna): hurvinek@skaut.cz, +420 606 249 621

Shrnutí důležitých termínů

  • do 11.6. přihlaste děti na tábor
  • do 18.6. zaplaťte platbu za tábor na účet
  • do 25.6. zažádejte o zaslání potvrzení o platbě

Těšíme se na vás!

Níže jsou přiloženy důležité dokumenty:

Souhlas s poskytováním informací o zdravotním stavu

Souhlas s poskytováním informací o zdravotním stavu

Přihláška na letní tábor světlušek a vlčat 2021

Přihláška na letní tábor světlušek a vlčat 2021

Zdravotní způsobilost

Zdravotní způsobilost

Bezinfekčnost

Bezinfekčnost